روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و فرش

لکه خودکار یکی از لکه های رایج روی فرش و مبل است. این لکه می تواند ناشی از استفاده از خودکار، مداد رنگی یا ماژیک باشد. لکه خودکار به سرعت خشک می شود و پاک کردن آن دشوار است. در صورتی که لکه خودکار روی فرش یا مبل تازه باشد، می توانید آن را با استفاده از یک پارچه مرطوب یا دستمال پاک کننده مخصوص لکه پاک کنید. اما اگر لکه خودکار خشک شده باشد، باید از روش های دیگری برای پاک کردن آن استفاده کنید.

نحوه پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

استفاده از الکل

یکی از روش های موثر برای پاک کردن لکه خودکار روی فرش، استفاده از الکل است. برای این کار، مقداری الکل را روی یک پارچه مرطوب یا دستمال پاک کننده مخصوص لکه بریزید و آن را روی لکه بمالید. سپس، با یک پارچه تمیز، محل لکه را خشک کنید.

استفاده از سرکه

سرکه نیز یکی دیگر از موادی است که می تواند برای پاک کردن لکه خودکار روی فرش استفاده شود. برای این کار، مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و یک محلول رقیق تهیه کنید. سپس، محلول را روی لکه بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. در نهایت، با یک پارچه تمیز، محل لکه را خشک کنید. کارخانه قالیشویی کمالشهر بهترین قالیشویی در هشتگرد برای خدمات شستشوی فرش با قیمت مناسب می باشد در صورت نیاز به خدمات قالیشویی و لکه زدایی با ما تماس بگیرید.

روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و فرش
روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و فرش

استفاده از مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی نیز می تواند برای پاک کردن لکه خودکار روی فرش استفاده شود. برای این کار، مقداری مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنید و یک محلول رقیق تهیه کنید. سپس، محلول را روی لکه بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. در نهایت، با یک پارچه تمیز، محل لکه را خشک کنید.

استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین نیز یک ماده موثر برای پاک کردن لکه خودکار روی فرش است. برای این کار، مقداری جوش شیرین را روی لکه بریزید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس، با یک جاروبرقی، جوش شیرین را از روی لکه جمع کنید. در نهایت، با یک پارچه تمیز، محل لکه را خشک کنید. مراحل پاک کردن لکه خودکار روی فرش به این صورت می باشد که محل لکه را با یک پارچه خشک پاک کنید تا از پخش شدن لکه جلوگیری شود. یکی از روش های ذکر شده در بالا را انتخاب کنید.

محلول یا ماده پاک کننده را روی لکه بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. با یک پارچه تمیز، محل لکه را خشک کنید. اگر پس از انجام مراحل بالا، لکه به طور کامل پاک نشد، می توانید از یک روش دیگر استفاده کنید یا آن را به قالیشویی کمالشهر بسپارید. نحوه پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش از مقالات جدید و کاربردی سایت قالیشویی کمالشهر می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

نحوه پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

روش پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل

برای پاک کردن لکه خودکار از روی مبل، می‌توانید از یکی یا ترکیبی از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • استفاده از الکل ایزوپروپیلیک: الکل ایزوپروپیلیک (الکل با ۷۰ درصد غلظت) معمولاً موثر است. پارچه‌ای نرم را به الکل مرطوب کرده و سپس لطیفاً به لکه خودکار بزنید، اما حتماً قبل از این کار، در نقطه‌ای پنهانی از مبل تست کنید تا از هرگونه آسیب به رنگ مبل اطمینان حاصل کنید.
  • استفاده از اسپری مواد پاک کننده: برخی از اسپری‌های مواد پاک کننده خاص برای حذف لکه‌های خودکار موثر هستند. ابتدا روی یک قسمت کوچک از مبل تست کنید و بعد از آن با دقت و بر حسب دستورالعمل تولید کننده استفاده کنید.
  • استفاده از خلاء و جذب لکه: ابتدا با استفاده از خلاء (نوعی جاروی خشک) بر روی لکه فشار دهید تا مقداری از ماده را از روی مبل جدا کند. سپس از دستمال مرطوب و مایل به جذب باشید تا باقیمانده لکه جذب شود.
  • استفاده از صابون ملایم: صابون مایع ملایم را با آب مخلوط کرده و با دستمال نرم، به آرامی لکه را تمیز کنید. سپس با دستمال خشک، خشک کنید.

همیشه قبل از استفاده، تست روش بر روی یک قسمت کوچک و پنهان از مبل را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که روش مورد نظر به رنگ و بافت مبل آسیبی وارد نمی‌کند. کارخانه قالیشویی کمالشهر بهترین قالیشویی در حصارک لکه زدایی انواع فرش را با بهترین کیفیت و هزینه مناسب انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

نکات مهم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و فرش
نکات مهم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و فرش

نکات مهم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل و فرش

هرچه زودتر اقدام به پاک کردن لکه خودکار کنید، احتمال پاک شدن کامل آن بیشتر خواهد بود. برای پاک کردن لکه خودکار، از مواد شوینده قوی استفاده نکنید. این مواد می توانند به فرش یا مبل آسیب برسانند. در صورتی که لکه خودکار روی فرش یا مبل شما بزرگ است، بهتر است آن را به یک قالیشویی معتبر مانند قالیشویی کمالشهر بسپارید.

پاک کردن لکه‌ های خودکار از روی مبل و فرش ممکن است چالش‌برانگیز باشد، اما با رعایت تکنیک‌های مناسب می‌توانید به راحتی این لکه‌ها را پاک کنید. هر چه سریع‌تر به لکه خودکار واکنش نشان دهید، احتمال پاک شدن آن بیشتر خواهد بود. پوشش دهنده لکه را با دستمال نرم جذب کنید تا جلوی گسترش آن را بگیرید. قبل از استفاده از هر نوع مواد شوینده، ابتدا در یک نقطه پنهانی از مبل یا فرش آزمایش کنید تا از ایجاد هر گونه آسیب جدی به بافت مبل یا فرش جلوگیری کنید.

الکل از جمله موادی است که می‌تواند به شما کمک کند تا لکه خودکار را پاک کنید. با استفاده از پنبه مرطوب شده با الکل، به آرامی لکه را تمیز کنید. برخی از مواد شوینده مانند اسپری تمیز کننده‌های خاص برای لکه‌های خودکار وجود دارند. این اسپری‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا لکه را به آرامی پاک کنید.

در صورتی که لکه خودکار تا حدی پایدار است، می‌توانید از آب و صابون ملایم برای شستشو استفاده کنید. اما حتماً باید از آب کمی استفاده کنید تا از خیس شدن عمیق بافت جلوگیری کنید. تمیز کردن قسمت پشتی لکه: در صورت لزوم، فرش یا مبل را از زیر لکه برای جلوگیری از انتقال لکه به زیرین تمیز کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید به بهترین نحو ممکن لکه‌های خودکار را از روی مبل و فرش پاک کنید و از زیبایی و تمیزی آنها لذت ببرید. برای اطلاع از روش های پاک کردن لکه شمع از روی فرش پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کمالشهر مطالعه نمایید.

برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش چه روش هایی وجود دارد؟

استفاده از الکل، استفاده از سرکه، استفاده از مایع ظرفشویی، استفاده از جوش شیرین از روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش می باشد.

روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل چیست؟

استفاده از الکل ایزوپروپیلیک، استفاده از اسپری مواد پاک کننده، استفاده از خلاء و جذب لکه، استفاده از صابون ملایم از روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی مبل می باشد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.