نحوه پاک کردن لکه لبو از روی فرش

پاک کردن لکه‌ ها و لبوهای مختلف از روی فرش اهمیت بسیاری دارد و دلایل زیر نشان می‌دهند چرا این امر اهمیت دارد. فرش‌ها اغلب به عنوان یک قطعه اساسی از دکوراسیون منزل استفاده می‌شوند و لکه‌ها و لبوها می‌توانند ظاهر زیبایی این قطعه را تخریب کنند. پاک کردن لکه‌ها از روی فرش به حفظ زیبایی و تمیزی آن کمک می‌کند. لکه‌های روی فرش می‌توانند محیطی برای رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها فراهم کنند.

پاک کردن لکه‌ها و لبوها از روی فرش به بهبود بهداشت و سلامتی فضای زندگی کمک می‌کند. لکه‌ها و لبو ها می‌توانند به طور مستقیم به فرسایش فرش و ضعیف شدن الیاف آن موجب شود. با پاک کردن لکه‌ها، می‌توانید عمر مفید فرش را افزایش دهید. فرش‌های با کیفیت بالا ارزش زیادی دارند و پاک کردن لکه‌ها و لبوها به حفظ ارزش مالی آنها کمک می‌کند. با توجه به این دلایل، پاک کردن لکه‌ها و لبوها از روی فرش اهمیت بسیاری دارد و باید به آن توجه کرد تا فرش شما همواره در وضعیت بهتری قرار داشته باشد.

روش های پاک کردن لکه لبو از روی فرش

اقدامات اولیه

با استفاده از چاقو یا قاشق، تکه های لبو را به آرامی از روی فرش جدا کنید. با استفاده از دستمال کاغذی تمیز، لکه را تا حد امکان خشک کنید. پودر نمک یا جوش شیرین را روی لکه بپاشید و به مدت 15 تا 30 دقیقه صبر کنید تا لکه را جذب کند. سپس با جاروبرقی پودر را جمع آوری کنید.

روش های پاک کردن لکه لبو از روی فرش
روش های پاک کردن لکه لبو از روی فرش

محلول آب و مایع ظرفشویی

1 قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با 1 فنجان آب ولرم مخلوط کنید. یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کرده و به آرامی روی لکه بکشید. با یک پارچه تمیز و مرطوب محل را آبکشی کنید. در صورت نیاز، مراحل بالا را تا زمانی که لکه به طور کامل پاک شود، تکرار کنید. برای اطلاع از نحوه پاک کردن لکه انار از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کمالشهر مطالعه کنید.

محلول آب و سرکه سفید

1قاشق غذاخوری سرکه سفید را با 2 فنجان آب ولرم مخلوط کنید. یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کرده و به آرامی روی لکه بکشید. با یک پارچه تمیز و مرطوب محل را آبکشی کنید. در صورت نیاز، مراحل بالا را تا زمانی که لکه به طور کامل پاک شود، تکرار کنید.

استفاده از شوینده های آنزیم دار

می توانید از شوینده های آنزیم دار مخصوص فرش برای پاک کردن لکه لبو استفاده کنید. دستورالعمل های روی شوینده را به دقت مطالعه و اجرا کنید. پس از استفاده از شوینده، محل را با آب تمیز آبکشی کنید.

نحوه پاک کردن لکه لبو از روی فرش
نحوه پاک کردن لکه لبو از روی فرش

استفاده از سفید کننده

استفاده از سفید کننده می تواند به رنگ فرش آسیب برساند. قبل از استفاده از سفید کننده، در قسمت کوچکی از فرش که قابل مشاهده نیست، آن را تست کنید. 1 قاشق چای خوری سفید کننده را با 4 فنجان آب سرد مخلوط کنید. یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کرده و به آرامی روی لکه بکشید. بلافاصله با یک پارچه تمیز و مرطوب محل را آبکشی کنید. پاک کردن لکه بستنی از روی فرش از طریق چند روش ساده قابل انجام می باشد برای اطلاع از این روش ها مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کمالشهر مطالعه نمایید.

نحوه پاک کردن لکه لبو قدیمی از فرش

  • استفاده از مایع ظرفشویی: تکه های لبو را با کمک خلال دندان یا یک پارچه ی خشک بردارید. یک قاشق چای خوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب مخلوط کنید. با کمک یک مسواک یا یک حوله، محلول شوینده را روی لکه بمالید. مراقب باشید این کار را با فشار انجام ندهید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا لکه پاک شود. در نهایت، محل لکه را با آب تمیز بشویید و با یک پارچه ی تمیز خشک کنید.
  • استفاده از آمونیاک: یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با دو فنجان آب مخلوط کنید. با کمک یک پارچه ی تمیز، محلول را روی لکه بمالید. اجازه دهید محلول به مدت 10 تا 15 دقیقه روی لکه بماند. سپس محل لکه را با آب تمیز بشویید و با یک پارچه ی تمیز خشک کنید.
  • استفاده از سرکه سفید: سرکه سفید را به طور مستقیم روی لکه بمالید. اجازه دهید سرکه به مدت 10 تا 15 دقیقه روی لکه بماند. سپس محل لکه را با آب تمیز بشویید و با یک پارچه ی تمیز خشک کنید.
  • استفاده از خمیر دندان: خمیر دندان را روی لکه بمالید و آن را با مسواک بسایید. سپس محل لکه را با آب تمیز بشویید.
  • استفاده از نمک: نمک را روی لکه بپاشید و آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی لکه بماند. سپس نمک را جاروبرقی بکشید.
  • استفاده از شیر: شیر را روی لکه بمالید و آن را با یک پارچه ی تمیز پاک کنید.
نکات مهم برای پاک کردن لکه لبو از روی فرش
نکات مهم برای پاک کردن لکه لبو از روی فرش

نکات مهم برای پاک کردن لکه لبو از روی فرش

برای پاک کردن لکه لبو از روی فرش، از آب داغ استفاده نکنید، زیرا این کار باعث تثبیت لکه می شود. قبل از استفاده از هر محلول شوینده ای، آن را در قسمت کوچکی از فرش که قابل مشاهده نیست، تست کنید. برای جلوگیری از آسیب به فرش، از برس های سفت و زبر استفاده نکنید. اگر لکه لبو قدیمی و سرسخت است، بهتر است فرش را به قالیشویی بسپارید. کارخانه قالیشویی کمالشهر قالیشویی خوب در حصارک ارائه دهنده خدمات شستشوی انواع فرش با بهترین کیفیت می باشد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

بهترین روش های پاک کردن لکه لبو از روی فرش چیست؟

استفاده از محلول آب و مایع ظرفشویی، محلول آب و سرکه سفید، استفاده از شوینده های آنزیم دار از بهترین روش های پاک کردن لکه لبو از روی فرش می باشد.

برای پاک کردن لکه لبو از روی فرش چه نکات مهمی را باید رعایت کنیم؟

از آب داغ استفاده نکنید به این علت که این کار باعث تثبیت لکه می شود. قبل از استفاده از هر شوینده ای، آن را در قسمت کوچکی از فرش تست کنید. برای جلوگیری از آسیب به فرش، از برس های سفت و زبر استفاده نکنید. اگر لکه لبو قدیمی است، بهتر است فرش را به قالیشویی کمالشهر بسپارید.

امتیاز دهید

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.